מתמטיקה לקטנטנים

תכנית העשרה המעניקה לילדים הזדמנות ייחודית ומרגשת לצעוד צעדים ראשונים בעולם המספרים והחשבון
התכנית מעניקה לילדים חוויה דרמתית וצבעונית המפעילה את הדמיון ומעודדת סקרנות ולמידה.
המפגשים סובבים סביב סיפורי ילדים, יצירות קלסיות ואגדות, המוצגים לילדים באמצעות תפאורות מרהיבות, אביזרים ייחודיים, תלבושות ומוזיקה.
הפעילות פונה לעולמם הרגשי של הילדים ובאמצעות החוויה העצמתית שהם עוברים אנו מטמיעים מושגים ראשונים מעולם המספרים המרתק. הלמידה מתרחשת באווירה כובשת, ידידותית ומרגשת שמשאירה לילד חוויה חיובית לא נשכחת ורצון ללמוד, לנסות, לגעת ולדמיין.
אנו שמים דגש על רמת ביצוע גבוהה, מקצועיות ויצירתיות בבניית התפאורות התלבושות ואביזרי ההמחשה והתרגול. כל אלה מעצימים את החוויה של הילד והופכים את המפגש לחגיגה צבעונית וסוחפת.

  • התכנית מותאמת לתכנית הליבה של משרד החינוך ומתמקדת בהבנה כמותית, השוואת כמויות, מניה, חלוקה ומיון, הכרות עם גופים וצורות במרחב, ומושגים כמותיים בחיי היום יום של הילד.
  • הוגה ויוצרת התכנית - מלי זהבי, בעלת תואר שני במתמטיקה, ובעלת ניסיון רב שנים התחום המתמטיקה לגיל הרך.
  • התכנית מופעלת בהצלחה גדולה בכ-200 גנים וצהרונים ברחבי הארץ על ידי מדריכות בעלות ניסיון רב בהדרכה, משחק דרמתי והפעלה חינוכית של ילדים בגיל הרך.
  • מתמטיקה היא אחד המקצועות הבולטים ביותר בהקניית מיומנויות למידה בכלל, דפוסי חשיבה ויכולת פתרון בעיות.
  • ההכרות עם עקרונות השפה המתמטית דווקא בשלב כה מוקדם בחיי הילד בצורה הדרגתית, מאפשרת הבנה והעמקה בחוקי החשבון ובזכותה - התמודדות מוצלחת ונטולת פחד ממקצוע המתמטיקה בהמשך.
  • קשר ומעורבות של הצוות החינוכי וההורים בתכנים של התכנית נוצר על ידי הרצאות והעשרה לצוות החינוכי ודפי קשר ייחודיים המחולקים לילדים ולהורים לאחר כל מפגש.