אודות המרכז

אנו מאמינים כי החוויות וההתנסויות שחווים ילדים וילדות בשנות חייהם הראשונות משפיעות על שלומם הנפשי ומעצבות את התפתחותם הרגשית, השכלית והחברתית.


התנסויות של דור שלם בשנות החיים הראשונות קובעות את תרומתו של דור זה "להון האנושי" של החברה כולה, לשלומה ולשגשוגה הכלכלי והחברתי.
עשרות רבות של מחקרים ברחבי העולם ובתרבויות שונות מבססים באופן מדעי אמירה זו.

מכאן שיש לנו מחויבות  ליצירת סטנדרטים חדשים, חדשניים וגבוהים ללא פשרה ביחס לאספקטים שונים אשר ישאירו חותם של איכות ויאפשרו לפעוטות במעון היום שלנו נקודת זינוק לעתיד.

מעונות יום יחודיים

הילדות המוקדמת היא התקופה שמוקמת בה התשתית המרכזית שעליה נבנות אישיותו ויכולתו של האדם. מחקרים שהתפרסמו בשנים האחרונות מלמדים על החשיבות העצומה של סביבה תומכת, מאתגרת ומעשירה בשנות החיים הראשונות, ומחזקים את ההבנה בדבר הצורך להשקיע בגיל הרך.

בחזוננו אנו רואים את המעון כמקום שייתן מענה לכל צרכיו של הילד, מקום שהחל מהכניסה אליו יגרה את כל חושיו של הפעוט.
המעון יהיה ערוך לליוויי פרטני של אנשי מקצוע, סדנאות הורים, ומוקדי טיפול שונים שיהיו חלק בלתי נפרד מהבנה כגון  חדר תרפיה בתנועה, פינת טיפול בבעלי חיים, חדר תרפיה באומנות, חדר חקר ומדע.
אנו שמים דגש על בניית מרחב נגיש שסביבתו החינוכית מעוצבת ומאתגרת – בימים אלו אנו בהתקשרות מול כמה אדריכלים ומעצבי פנים מהמובילים בארץ ובעולם.

קצת על המודל

פיתחנו מודל של מעון חינוכי איכותי וייחודי.
המודל מתבסס על תכנית פדגוגית המותאמת לצרכים ההתפתחותיים של ילדים והוריהם, תכנית הליבה של משרד החינוך והערכים של כל קהילה.

המודל מתייחס גם לסטנדרטים הפיזיים והאנושיים המרכיבים את המערכת.
אנו שמים דגש נרחב על תקני כוח אדם, השקעה רבה בהכשרה של הצוותים החינוכיים ובהעצמתם שתכלול, בין היתר, ליווי מקצועי צמוד שייתן מענה לצרכים המקצועיים והפסיכולוגים. 

תכנית פסיכו-פדגוגית  המותאמת לצרכים ההתפתחותיים של הילד ושל ההורה. 
השקעה בסביבה הפיסית  - סביבה נגישה , מעוצבת ומאתגרת. 
חיבור לקהילה  לסביבה הפיסית, האנושית והתרבותית האותנטית של הילדים. שילוב ברצף תכנית החינוך של הקהילה. 
מערך תמיכה מקצועי להורה ולילד - מיטב המומחים לגיל הרך ולילדים בעלי צרכים מיוחדים שיהיו נוכחים כחלק בלתי נפרד מצוות המעון, יאתרו בעיות מבעוד מועד, ינחו, ייעצו ויסייעו ככל הנדרש. 
ליווי צמוד של אנשי מקצוע - אנשי מקצוע מיומנים, מדריכים מהשדה ומהאקדמיה ילוו את הצוותים החינוכיים אישית וקבוצתית. 
חינוך מקצועי ואיכותי בהתאם לתקני כוח אדם בלתי מתפשרים. 
קידום הבריאות - שיתוף פעולה עם גופים שונים כגון קופות חולים, תזונאית ומלווים בהתפתחות כדי להציב אורח חיים בריא, פעיל ונבון. 

אנו מאמינים כי יש בידינו להביא לידי ביטוי את האמירה החינוכית לידי ביצוע בפועל!